Ha kommentben megadod a twitteres userneved, visszakövetünk, és a te csiripjeid is Chilét éltetik a dobozban.

Update3: megadtam magam, és feltettem linuxra a veetle kliensét. Működő stream hozzá: http://veetle.com/view/index.html#4bd881d203a79

Update4:  a közvetítés utolsó 20 eleme letölthető pdf-ben.

38 komment

Címkék: meccs twitter élő új zéland

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:35:49

@végh hanta: abban nem tudok segíteni. max. sikítok, ha történik valami. az adó egyébként chílei.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:38:40

valami II. osztályú csapat pályáján lehet a meccs, a stadion legmagasabb pontján helyezték el az egyik kamerát (a 3-ból), ami kb 10 méter magasan lehet.

a vuvuzelák hangjától már most meg lehet őrülni

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:43:49

gól a 6. perc végén. asszem a 12-es rúgta. 16-os vonalánál leshatárról ugratták ki jobb oldalon. ballal a hosszúba a kapus mellett kb. 8-10 méterről.

az iram nagy. a középpályán nem sokat bíbelődnek.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:44:28

bocs, nem adták meg. a leshatáron túl volt emberünk. 0-0.

@Irapuatótól Szuezig: fura is lett volna ha megadják, a 12-es ugyanis a cserekapusunk, Miguel Pinto :)

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:52:29

egy fradi-újpest örökrangadó nézőszámát hozza meccs. ez is elég azonban ahhoz, hogy a vuvuzelások olyan hangulatot teremtsenek, mintha egy james cameron akciófilm végkifejletét néznénk. még egy kirúgásnál is.

chile helyzet a 15. percben. egy perccel később a kiwik is veszélyeztetnek egy közepes fejessel.

a közvetítés egy városi tv színvonalát sem éri el. az előbb egy szabadrúgásnál simán nem követték a labda útját, csak 5 mp-es késéssel.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:53:52

@végh hanta: akkor talán a 20-as. nem kényeztetnek el a visszajátszásokkal. :)

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:55:20

vicces jelenetek sorozata után a kiwik az oldalhálóba bombáznak közelről. a hangulat továbbra is feszült, de még mindig csak a trombiták miatt.

@Irapuatótól Szuezig: nem nagyon van két passz társhoz egyik oldalon sem.
közben mit hagyott ki az egyikünk! középen egyedül vitte a kapusra, majd belerúgta.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 13:58:52

20 perc után nem vagyok meglepve, hogy a szerbek kikaptak a kiviktől. masszív csapatnak tűnnek.

közben a 7-es óriási helyzetet lőtt a kapusba. a kivi-védelem elég szellős volt: két üres chili középen a 16-os előtt!

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:00:53

fáradnak a vuvuzelások, így le fog ülni a meccs.

@végh hanta: ezek szerint van neked is patakod. akkor abba hagyom a rádiós stílusú közvetítést :)

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:05:15

a tegnapi spanyol-lengyel színvonalasabb meccs volt egy picivel. ezzel együtt spanyol chile továbbjutást várok.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:08:03

azt érzem, hogy a vuvuzelázásnak semmi köze a meccshez. a szünetben is ugyanúgy nyomták. ez olyan mint nálunk a szilveszteri tromitázás. fújják, ha kell, ha nem.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:11:00

@végh hanta: jó kérdés. hallottam, hogy valamelyik felkészülésin 3 harmad lesz, de nem emlékszem melyiken.

a végén a győztes tuti nyer egy láda sört is.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:25:26

a goal.com szerint a Mbombela Stadium-ban van a meccs (Nelspruit), de a róla készült képek kicsit másképp néznek ki, mint amit a közvetítésben látok. érdekes. mondjuk az időpont sem stimmel (20:45 CET)

@Irapuatótól Szuezig: kicsit leült a meccs, én is ennek néztem utána: www.ingwenyamasport.co.za/NewFacilities.htm itt játsszák a meccset, ami egyébként a helyi szállásunk pályája.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:38:57

@végh hanta: jaja, most már megnéztem én is tweetet. bájos pálya.

igen, leült. a közvetítés miatt mégis olyan, mint trabanttal 80-al száguldozni: a pályához közel elhelyezett kamerák a sebesség illúzióját keltik, a vuvuzela pedig a 2000-es fordulatsázmon üveghangot kiadó motorhangot szolgáltatja.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:40:04

oh, istenem. ezek ba+ még a gólvonalat is kicseleznék szívük szerint.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:42:22

isten keze most nem jött be. egyébként a 22-est nézhettem 12-esnek az első félidőben (ha feltűnhet a jobb oldalon is). vagyis neki már van két érvénytelen gólja.

@Irapuatótól Szuezig: Lehet, de Parades (22) úgy tűnik csak a félidőben jött be.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:45:22

a bíró 59:38-nál fujja le. elege lehetett.

a fifa természetesen nem jegyzi a meccset. anything goes.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 14:47:26

@végh hanta: ok, feladom. ezt már sosem fogom megtudni. kéne keresni egy chilei online közvetítést.

@Irapuatótól Szuezig: épp ezeket szörfölöm végig.
hihetetlen, hogy egy ilyen futballtörténelmi meccset nem adnak normálisan :)
ha szorosan nézzük, chile bal oldali szomszédjával játszik.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:00:11

közben találtam egy képet a nelspruiti reptérről:

tisztára mint egy alföldi csárda.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:03:11

fierro (19) gólt lő. murinnyó menjen csak madridba.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:07:36

a kiwik védelme nyilvánvalóan a bal oldalon sebezhető. az első gól is onnan esett. a másodiknál pedig a beadás jött onnan, hogy a sakk-matt helyzetet már csak be kelljen lőni a centerezés után.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:13:30

egyik csapat sem nagyon akar már focizni. szemmel láthatóan a 2:0 mindkettőnek jó.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:24:09

nem értem, mit mond a chilei kommentátor, de olyan hangsúllyal mondja el 3 percenként, hogy "futbol internacional", mint a vidéki vándorcirkusz porondmestere, azt, hogy tatjána két lábon bénázó uszkárjai "világszám".

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:25:40

amúgy jó volt a twitteres közvetítés. a zrika már világbajnoki szinten megy. csak így tovább.

@Irapuatótól Szuezig: Köszi.
Majd kitalálunk valamit a továbbiakra, mert a streamek, és ablakok közötti ugrálás egy 13-as laptopon elég halálos.

Irapuatótól Szuezig 2010.06.09. 15:32:00

@végh hanta: nem leszel tv közelben a vb alatt? akkor a kimaradt részeket majd képzelőerőből lenyomod. néha most is szükség volt rá, mert a szálloda operatőre szemmel láthatóan nem volt felkészülve egy ilyen pörgős, magas színvonalú meccsre.

Ezzel a végeredménnyel mi is kiegyeznénk!